niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWiemy ile będzie trwał korkowy horror w Krośnie Odrzańskim

Wiemy ile będzie trwał korkowy horror w Krośnie Odrzańskim

Zablokowana ulica Poznańska i główne rondo z jednej strony oraz korki aż do Połupina z drugiej. Tak w godzinach szczytu wygląda dzisiaj Krosno Odrzańskie. Średni czas oczekiwania na przejazd przez tymczasowy most to około 45 minut. Mamy informację jak długo będzie jeszcze trwał ten horror.

Głównym wykonawcą podniesienia ponad 100-letniego mostu w Krośnie Odrzańskim jest firma Strabag, ale pomimo wielu prób kontaktu, nie odpisują na nasze zapytania, które kierujemy na podstawie prawa prasowego. Moglibyśmy wtedy dowiedzieć się kto wpada na genialne pomysły jak np. malowanie pasów o godz. 15.00.

Otrzymujemy jednak na bieżąco odpowiedzi na zapytania od głównego inwestora, czyli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Okazuje się, że 17 października została wprowadzona nowa zmiana organizacji ruchu po stronie północnej mostu, czyli od strony ul. Bolesława Chrobrego. Ma trwać… 6 miesięcy.

 Jest to związane z kolejnym etapem, polegającym na budowie prawej połowy docelowego ronda wraz z prawostronnym wjazdem na rondo z ul. Bolesława Chrobrego, przy zachowaniu wjazdu w ul. Nadodrzańską – pisze nam w mailu Jarosław Garbacz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Obecnie na wniosek wykonawcy – firmy Strabag – analizowany jest aneks do umowy, wydłużający termin zakończenia inwestycji do lata 2024 roku – dodaje.

Znamy również harmonogram tak zwanego wahadła – Ruch odbywa się wahadłowo i jest kierowany ręcznie w ciągu dnia od godz. 7:00 do 17:00, natomiast w porze nocnej (od 17:00 do 7:00) ruch ma być kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo w związku z pojawiającym się spiętrzaniem pojazdów na moście tymczasowym w godzinach szczytu, w celu  zapewnienia swobodnego przejazdu przez przeprawę, w tym pojazdów uprzywilejowanych, wprowadzona została dodatkowa osoba, upoważniona do kierowania ruchem po stronie południowej mostu, od strony ul. Trakt Książęcy – tłumaczy J. Garbacz.

Może się jednak okazać, że to nie jedyny problem, z którym zmierzą się Krośnianie. Jak udało nam się dowiedzieć zgodnie z harmonogramem robót, w połowie grudnia, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związanej z budową prawej części docelowej jezdni DK29 oraz wlotów skrzyżowania ul. Murnej. Czy to oznacza, że czekają nas dwa wahadła?

W celu uniknięcia wprowadzenia kolejnego ruchu wahadłowego zespół projektowy pracuje nad rozwiązaniem polegającym na uruchomieniu dodatkowego pasa ruchu, kosztem chodnika, znajdującego się w pasie drogi krajowej w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości PKS (na wysokości dworca autobusowego) – wyjaśnia rzecznik prasowy.

Między innymi tego dotyczyło spotkanie, które odbyło się 2 października z udziałem władz samorządowych z Urzędu Miasta Krosno Odrzańskie, Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim oraz z udziałem przedstawicieli GDDKiA, wykonawcy, inżyniera, projektantów i Wód Polskich. Burmistrz Marek Cebula oraz Starosta Grzegorz Garczyński osobiście interweniują w tych sprawach, pomimo iż nie są to inwestycje realizowane przez jednostki, którymi zarządzają.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
24.8 ° C
24.8 °
23.8 °
39 %
1.6kmh
83 %
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
18 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE