piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWraca jesienna aura. Wzmożone kontrole na drogach i przejściach dla pieszych

Wraca jesienna aura. Wzmożone kontrole na drogach i przejściach dla pieszych

Jak wygląda sytuacja na krośnieńskich drogach sprawdzali w czwartek (15 września) policjanci krośnieńskiej drogówki.

Dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych zaczyna się jeden z najtrudniejszych dla bezpieczeństwa okresów – jesień. To za sprawą zmiennych warunków atmosferycznych i szybko zapadającego zmroku, które powodują, że stajemy się mniej widoczni.

Podczas jesiennej aury nie trudno o wypadek, dlatego też policjanci krośnieńskiej drogówki przeciwdziałając zdarzeniom, obserwowali relacje kierowca-pieszy oraz kontrolowali czy sami piesi dbają o swoje bezpieczeństwo, nakładając na odzież elementy odblaskowe.

Jesień na drogach może być bardzo niebezpieczna. Zmienna pogoda i szybko zapadający zmrok sprawiają, że musimy zwiększyć ostrożność na drodze. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego, których zachowanie i respektowanie przepisów ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

To jak wygląda sytuacja na krośnieńskich drogach sprawdzali w czwartek (15 września) policjanci krośnieńskiej drogówki. Usytuowani w rejonie przejść dla pieszych, obserwowali relacje kierowca-pieszy, a także zachowanie samych przechodniów, w szczególności czy swoim postępowaniem nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych. Prowadzone w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” kontrole odbywały się również poza terenem zabudowanym.

Tam uwaga mundurowych skupiona była na rowerzystach, motorowerzystach, a także pieszych idących poboczem. Policjanci zwracali uwagę na wyposażenie roweru, stan trzeźwości rowerzysty, czy piesi idą właściwą stroną jezdni oraz czy po zmierzchu mają w widocznym miejscu elementy odblaskowe, których noszenie znacznie poprawia ich bezpieczeństwo na drodze.

Mając na względzie jesienną zmienność warunków na drogach, apelujemy do wszystkich uczestników drogi o zachowanie ostrożności. Przechodniu – mimo, iż jako pieszy masz pierwszeństwo na przejściu, zaznacz kierującemu swoją obecność. Gdy zapada zmierzch, stajesz się mało widoczny i nie dajesz szans na zauważenie cię. Dlatego rozważ noszenie elementów odblaskowych przez cały czas. Zwiększając swoją widoczność, zwiększasz swoje bezpieczeństwo. Kierowco – zwiększ ostrożność z jaką prowadzisz pojazd, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze i bezwzględnie przestrzegaj przepisów, których łamanie może nieść poważne konsekwencje nie tylko dla ciebie, ale także innych użytkowników drogi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE