wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWysypiska przy drogach. Pracownicy ZDP zebrali 3 tony opon!

Wysypiska przy drogach. Pracownicy ZDP zebrali 3 tony opon!

Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim poinformował o problemach z odpadami w okolicach dróg w powiecie krośnieńskim. W ostatnim czasie zebrali blisko 3 tony opon!

Przerażające jest to, że w czasach, w których śmieciarki podjeżdżają pod domy i bloki oraz w okolicy znajdują się Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można zawieźć śmieci każdego typu, wciąż powstają wysypiska i ludzie wyrzucają odpady przy drogach, lasach i rzekach.

W ostatnich dniach pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim poinformowali o odkryciu wysypisk odpadów oraz o tym, że zebrali prawie 3 tony opon, które leżały w pasach dróg powiatowych.

W poście, który wrzucili pracownicy ZDP na Facebooka czytamy: „Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim podczas realizacji zadań bieżących na sieci dróg powiatowych w ostatnim czasie zebrali blisko 3 tony odpadów w postaci zużytych opon. Ponadto w pasach dróg powiatowych często ujawniane są dzikie wysypiska odpadów poremontowych, elektroodpadów, a także typowych odpadów komunalnych i gabarytów.”

„Przypominamy, że każdy Mieszkaniec Powiatu Krośnieńskiego jest zobligowany utylizować wszelkie odpady powstające w wyniku budowy lub remontu, elektroodpady, gabaryty, opony poprzez przekazanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Funkcjonują one na terenie każdej Gminy w Powiecie Krośnieńskim. Upoważnia do tego uiszczenie opłaty za gospodarowanie odpadami powstałymi na terenie gospodarstwa domowego. Odbiorcy odpadów w poszczególnych Gminach realizują także dedykowane „akcje” odbioru gabarytów, elektroodpadów i choinek zgodnie z harmonogramem „spod drzwi”. Ponadto zużyte opony lub sprzęt elektryczny i elektroniczny często można pozostawić nieodpłatnie lub za symboliczną opłatą (w porównaniu do grzywny) w ramach zakupu nowego sprzętu lub usługi wymiany opon.” – czytamy dalej w informacji ZDP.

„Zaśmiecanie pasów drogowych, lasów itp. zagrożone jest grzywną w wysokości 500,00 – 5000,00 zł. Coraz więcej instytucji (Lasy Państwowe, Koła Łowieckie, Rolnicy, Zarządcy Dróg itd.) w celu ochrony swojego mienia instalują foto-pułapki. Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim każdorazowo zgłasza ujawnienie odpadów Policji, natomiast z uwagi na coraz szerszy proceder zamierza monitorować przy zastosowaniu foto-pułapek także szczególnie ulubione przez „śmieciarzy” odcinki swoich dróg.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE