niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMarcin Kruszewski (Prawo Marcina) na spotkaniu w Zielonej Górze

Marcin Kruszewski (Prawo Marcina) na spotkaniu w Zielonej Górze

Już w piątek, 23 lutego, niepowtarzalna okazja dla wszystkich zielonogórzan, aby wybrać się na spotkanie z Marcinem Kruszewskim, znanym TikTokerem o nazwie Prawo Marcina. Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona książka Marcina pt. „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole”.

W piątek, 23 lutego o godzinie 17:00 w Regionalnym Centrum Animacji Kultury, ul. Sienkiewicza 11 w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim, twórcą popularnego profilu Prawo Marcina. To niezwykła okazja dla mieszkańców Zielonej Góry i okolic, aby spotkać się z autorem książki „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” oraz poznać tajniki szkolnej legislacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczne jest dokonanie zapisu poprzez bezpłatne wejściówki dostępne TUTAJ.

Marcin Kruszewski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i twórcą największego profilu prawniczego w Polsce, w którym na co dzień wyjaśnia prawa uczniów. Jego aktywność na platformie TikTok przyniosła mu tytuł TikTokera roku 2023 wg. See Blogers. Dzięki swojemu doświadczeniu jako były uczestnik konfliktów z nauczycielami, dziś wspiera młodzież w walce o ich prawa zarówno w domu, jak i w szkole.

Książka „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” stanowi niezwykle przydatny przewodnik dla uczniów, rodziców i nauczycieli, pomagając zrozumieć zasady szkolnej rzeczywistości oraz wspólnie tworzyć lokalną demokrację w szkole. Marcin Kruszewski podczas spotkania postara się rozwiać wątpliwości dotyczące praw uczniów w sposób przystępny i zrozumiały, pozostając z dala od podręcznikowego stylu, znanego ze szkolnej ławki.

Książka ta, jak zauważyli eksperci, ma potencjał, by zmniejszyć przepaść pokoleniową w zakresie wiedzy prawnej. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich, zachęca dorosłych do zapoznania się z treścią i wsparcia młodych w zrozumieniu ich praw. Natomiast Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka i kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, uważa, że książka powinna znaleźć się w każdej szkolnej bibliotece.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat praw ucznia i poznać Marcin Kruszewskiego osobiście, nie przegapcie tego wyjątkowego spotkania w Zielonej Górze!


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE