piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMasz pomysł na Budżet Obywatelski? Wyślij zgłoszenie

Masz pomysł na Budżet Obywatelski? Wyślij zgłoszenie

w poniedziałek, 13 listopada, ruszyły zgłoszenia do Zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybiorą projekty o łącznej kwocie 7,5 miliona złotych. Pomysły muszą spełnić jednak szereg kryteriów.

Mieszkańcy Zielonej Góry oraz Dzielnicy Nowe Miasto mogą zgłaszać swoje projekty, które chcieliby aby zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie pomysły, które zostaną wybrane przez zielonogórzan w głosowaniu będą w sumie kosztować miasto 7,5 miliona złotych. Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra na zadania w Dzielnicy Nowe Miasto będzie przeznaczonych 20% tych środków.

Projekty do Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać od 13 do 26 listopada. Po tym czasie przez cztery tygodnie będzie trwać weryfikacja zgłoszonych pomysłów. 18 grudnia projekty zostaną zaprezentowane i zielonogórzanie będą mieć trochę czasu na zastanowienie się, który z nich wybrać.

Głosowanie na zgłoszone i zweryfikowane projekty rozpocznie się wraz nowym rokiem. 1 stycznia 2024 minutę po północy zielonogórzanie będą mogli oddawać głosy na wybrane pomysły. Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdziecie TUTAJ.

Urząd Miasta Zielona Góra podał trzy powody, dla których warto wziąć udział w Budżecie Obywatelskim. Są to trzy hasła: DBASZ, DECYDUJESZ i REALIZUJESZ. Dzięki podaniu swoich pomysłów i późniejszym głosowaniu mieszkańcy mają realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawie środków miasta.

Aby zgłosić własny projekt, który chcemy zrealizować w ramach Zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego, należy wypełnić formularz na stronie zielonagora.konsultacjejst.pl. Wcześniej warto przygotować sobie najważniejsze informacje m.in. nazwę zadania, koszt realizacji (projekty muszą mieścić się w kwocie od 100 tysięcy do miliona złotych), lokalizację zadania oraz opis.

Zgłaszane projekty muszą spełnić podane kryteria, wśród nich projekt musi m.in.:

  • dotyczyć realizacji zadań inwestycyjnych lub remontowych gminy lub powiatu, z wyłączeniem zadań dotyczących jednostek systemu oświaty,
  • być zaplanowany na terytorium Miasta Zielona Góra, na nieruchomościach będących własnością Miasta,
  • być ogólnodostępny, tj. zlokalizowany na terenie miejskim i dostępny dla każdego mieszkańca bez żadnych ograniczeń,
  • być celowy, gospodarny i wykonalny technicznie.

Ważnym punktem jest także to, że każdy zgłoszony projekt musi mieć poparcie 15 mieszkańców naszego miasta.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE