niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzecz2 miliony złotych na remonty gminnych dróg

2 miliony złotych na remonty gminnych dróg

Gmina Międzyrzecz otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości dwóch milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na remonty starych i zniszczonych dróg w we wsiach Pniewo i Kuligowo.

To świetna informacja dla mieszkańców, którzy do tej pory męczyli się z dziurawymi drogami, w których przy każdych opadach deszczu tworzyły się ogromne kałuże utrudniające poruszanie się po okolicy. Już w przyszłym roku wszystko się zmieni, bo gmina otrzymała dofinansowanie i zamierza drogi naprawić.

2 miliony złotych – dokładnie tyle wynosi kwota przyznana gminie przez Rządowy Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki temu gruntownie wyremontowane zostaną gminne drogi znajdujące się we wsiach Kuligowo i Pniewo.

Kiedy ruszą prace? Najpierw konieczne jest podpisanie umowy z województwem. Później urzędnicy będą mogli przystąpić do procedury mającej na celu wyłonienie wykonawcy prac.

– Przetarg ogłosimy natychmiast po podpisaniu umowy z wojewodą Władysławem Dajczakiem. Prace zakończymy w przyszłym roku – zapowiada burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą w przyszłym.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.7 ° C
11.7 °
11.7 °
86 %
3.3kmh
14 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE