czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczCoraz bliżej gwiazd. Teleskop trafił do szkoły

Coraz bliżej gwiazd. Teleskop trafił do szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu mogą korzystać z nowoczesnego urządzenia do obserwacji nieba. Teleskop Sky-Water został kupiony dzięki dotacji w ramach programu Nowy Start.

Dzięki teleskopowi uczniowie będą mogli obserwować gwiazdy i konstelacje na niebie, przybliżając je nawet 300 razy. Wszystko dlatego, że sprzęt wyłapuje rozproszone światło, które jest emitowane lub odbijane przez ciała niebieskie, a następnie je skupia poprzez odbicie lub złamanie.

Za pomocą teleskopu, który trafił do międzyrzeckiej podstawówki można także fotografować księżyc i gwiazdy aparatami, a nawet smartfonami. I to zarówno w dzień jak i w nocy.

Teleskop został kupiony w ramach dotacji przyznanej szkole w programie Nowy Start. Łącznie placówka otrzymała sumę 130 tysięcy złotych. 5 tysięcy 600 złotych kosztowało urządzenie do obserwacji nieba, a pozostałe środki zostały przeznaczone na zajęcia wyrównawcze i dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętności młodzieży. Wzbogacona też została baza pomocy dydaktycznych oraz udało się wyremontować kilka sal lekcyjnych.

Pierwszą obserwację nieba młodzież ma już za sobą!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
-1.9 ° C
-1.9 °
-1.9 °
70 %
2.3kmh
10 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE