piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczCoraz bliżej gwiazd. Teleskop trafił do szkoły

Coraz bliżej gwiazd. Teleskop trafił do szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu mogą korzystać z nowoczesnego urządzenia do obserwacji nieba. Teleskop Sky-Water został kupiony dzięki dotacji w ramach programu Nowy Start.

Dzięki teleskopowi uczniowie będą mogli obserwować gwiazdy i konstelacje na niebie, przybliżając je nawet 300 razy. Wszystko dlatego, że sprzęt wyłapuje rozproszone światło, które jest emitowane lub odbijane przez ciała niebieskie, a następnie je skupia poprzez odbicie lub złamanie.

Za pomocą teleskopu, który trafił do międzyrzeckiej podstawówki można także fotografować księżyc i gwiazdy aparatami, a nawet smartfonami. I to zarówno w dzień jak i w nocy.

Teleskop został kupiony w ramach dotacji przyznanej szkole w programie Nowy Start. Łącznie placówka otrzymała sumę 130 tysięcy złotych. 5 tysięcy 600 złotych kosztowało urządzenie do obserwacji nieba, a pozostałe środki zostały przeznaczone na zajęcia wyrównawcze i dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętności młodzieży. Wzbogacona też została baza pomocy dydaktycznych oraz udało się wyremontować kilka sal lekcyjnych.

Pierwszą obserwację nieba młodzież ma już za sobą!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
26 ° C
26 °
25.9 °
60 %
4.4kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE