środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczDuszek Lubuszek zaprasza do zamku i poznawania historii

Duszek Lubuszek zaprasza do zamku i poznawania historii

Województwo Lubuskie ma nowego przewodnika – to Duszek Lubuszek, fikcyjna postać, która ma wprowadzać w świat ciekawostek dotyczących naszego regionu.

Duszek to nowa marketingowa strategia województwa lubuskiego, która ma usprawnić turystykę i zaciekawić wszystkich historią regionu. Mały duch w czapce z daszkiem będzie w tym roku gospodarzem w ośmiu lubuskich zamkach i pałacach. To on zadba o to, by nikomu się nie nudziło. Zorganizuje zabawy, konkursy, opowie ciekawe historie. Wszystko po to, by uczyć się przez zabawę.

Obecnie Duszek Lubuszek zaprasza do piastowskiego Zamku Królewskiego w Międzyrzeczu, którego historia sięga aż IX wieku. Jak informuje Duszek: sama warownia, którą można oglądać do dziś, została wybudowana w 1350 roku na polecenie króla Kazimierza Wielkiego.

W tym roku wyjątkowy przewodnik będzie czekał na chętnych jeszcze w siedmiu innych lokalizacjach, tj.: w pałacu i parku w Iłowie Żagańskiej, pałacu w Żaganiu, zamku w Kożuchowie, ruinach pałacu w Zatoniu, zamku w Lubniewicach, pałacu Zaborze i zamku w Zatorze.

Więcej informacji oraz ciekawostki opowiadane przez duszka można znaleźć na Facebooku wpisując hasła: #CiekawostkiDuszkaLubuszka czy #ZwiedzajzDuszkiemLubuszkiem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
0 ° C
0 °
-0.2 °
68 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE