czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKoncerty, imprezy sportowe, gry i zabawy. Ruszają Dni Międzyrzecza!

Koncerty, imprezy sportowe, gry i zabawy. Ruszają Dni Międzyrzecza!

Miejskie imprezy, w tym roku zorganizowane pod hasłem „Święto między rzekami”, rozpoczynają się dzisiaj (piątek, 02.09) i potrwają do niedzieli (04.09). Przygotowano szereg atrakcji muzycznych, kulinarnych i sportowych. Sprawdźcie, co będzie się działo!

Dni Międzyrzecza co roku przyciągają grono mieszkańców spragnionych zabawy i odpoczynku. To świetna okazja do tego, żeby wyjść z domu i w wolny weekend zrobić cos ciekawego. Świętowanie rozpocznie Międzyrzecki Festiwal Smaków. Na placu przy Ratuszu staną budki z jedzeniem, w których będzie można spróbować potraw pochodzących z każdego zakątka świata. Festiwal rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16:00. Pysznych dań będzie można spróbować do godziny 21:00, a jutro i w niedzielę w godzinach od 12:00 do 21:00.

Dzisiaj także pierwsze koncerty. Scena umieszczona zostanie w strefie koncertowej za Miejskim Ośrodkiem Kultury. Na początek, o godzinie 20:00 wystąpi Paulina Gołębiowska, a po niej, około godziny 21:00 pojawi się Sylwia Grzeszczak.

Będzie też nocna atrakcja. O godzinie 23:00 startuje bowiem Gra Miejska 18+ „Piątek 13-go”. Odbędzie się ona w Bibliotece Publicznej.

Będzie się działo także w sobotę (03.09) kiedy to zaplanowano szereg sportowych atrakcji. Najpierw, o 8:30 rozpoczną się otwarte zawody wędkarskie spławikowe na rzece Obrze. Pól godziny później, o 9:00, rozpocznie się turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Rywalizacja na kortach na stadionie miejskim. Od 10:00 chętni będą mogli wziąć udział w turnieju gier strategicznych, który rozgrywany będzie w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, a o 12:00 rozpocznie się II turniej szachowy (na placu przed MOK-iem).

Popołudnie zarezerwowane jest dla atrakcji muzycznych, które podobnie jak w piątek będą miały miejsce w strefie koncertowej za MOK. O godzinie 16:00 rozpoczną się występy sekcji i zespołów, a wśród nich Zespół Taneczny TRANS, uczniowie Szkoły Muzycznej oraz uczestnicy warsztatów muzycznych projektu „Muzyczne Lato”. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się PROXIMA – Marpi&CeZeT DJ Hay. O 19:45 wystąpi DJ Soina, później o 20:15 DonGURALesko, a o 21:00 Sarius. To jeszcze nie koniec! O godzinie 22:00 mieszkańców zacznie zabawiać Marc Van Linden, a o 23:30 Shaun Baker.

Niedziela, jako że to rodzinny dzień, upłynie pod znakiem sportowych gier i zabaw dla najmłodszych. O godzinie 11:00 rozpocznie się dzień otwarty tenisa ziemnego, w którym mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Impreza na kortach na stadionie miejskim. O tej samej porze, czyli o 11:00, a amfiteatrze na Podzamczu rozpoczną się warsztaty z Kicią Kocią i Bajanką. O 13:00 rusza Festiwal Rowerowy na Orliku przy MOSiW. Do godziny 16:00 zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych. Będą na nich czekać „zakręcone rowery”, tor przeszkód i dmuchany zamek. Nieco starsi będą mogli się zabawić w namiocie, w którym będą dostępne alkogoogle, będzie też strefa leżakowa oraz refleksomierz. Z kolei o godzinie 17:00 rozpocznie się Rowerowe Show. To 45 minutowe przedstawienie, podczas którego będzie można podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, akrobacje odbywające się dwa metry nad ziemią oraz bicie rekordu w skoku wzwyż na rowerze.

Od godziny 14:00 ciąg dalszy atrakcji w amfiteatrze na Podzamczu. Najpierw rozegrany zostanie spektakl pt. „Turyści”. W godzinach od 15:00 do 18:00 rozpoczną się pokazy Akademii Cyrkowej, a tam akrobatyka w powietrzu z żonglerką, diablo, chodzenie po linie czy monocykle.

O godzinie 15:30 w Bibliotece Publicznej rozpocznie się rodzinna gra z tabletami pt. „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. A na zakończenie Dni Międzyrzecza, o godzinie 19:30 rozpocznie się spotkanie z podróżniczką Olą Mae pt. „Z kotem Fyrderykiem rowerem przez Europę”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
88 %
2.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE