niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzecz poszukuje ławników do gorzowskiego sądu

Międzyrzecz poszukuje ławników do gorzowskiego sądu

W Międzyrzeczu ruszył nabór uzupełniający na ławników, którzy orzekać będą w sprawach z zakresu prawa pracy. Łącznie poszukiwane są dwie osoby. Kto może się zgłosić? Jakie trzeba spełnić warunki, by zostać ławnikiem?

Ławnik sądowy w Polsce sprawuje funkcję społeczną w wymiarze sprawiedliwości. To swego rodzaju sędzia społeczny, który ma wpływ na ostateczny wyrok. Właśnie takie osoby są teraz poszukiwani do Sądu Rejonowego w Gorzowie.

„Burmistrz Międzyrzecza informuje, że Prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. pismem z dnia 4 grudnia 2023 r. zwrócił się do Rady Miejskiej w Międzyrzeczu o przeprowadzenie wyborów uzupełniających ławników na kadencję 2024-2027 do orzekania w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. w sprawach z zakresu prawa pracy – 2 osoby” czytamy w oficjalnym komunikacie urzędników Gminy Międzyrzecz.

Do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy kandydaci na ławników powinni wykazywać się szczególną znajomością spraw pracowniczych.

Kto może zostać ławnikiem?

Ławnikiem może być obywatel polski posiadający pełnię praw obywatelskich, który ukończył 30 lat, ale nie skończył jeszcze 70. Osoba taka musi być nieskazitelnego charakteru i powinna znać sprawy pracownicze.

Ławnikiem może też zostać osoba, która jest zatrudniona, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku oraz posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

Termin zgłaszania kandydatów mija 6. stycznia 2024 roku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.miedzyrzecz.pl.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.7 ° C
11.7 °
11.7 °
86 %
3.3kmh
14 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE