piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMiędzyrzeczanka odznaczona honorowym medalem!

Międzyrzeczanka odznaczona honorowym medalem!

Pochodząca z Międzyrzecza Hanna Augustyniak odebrała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wyróżnienie otrzymała w 40. rocznicę Wydarzeń Gorzowskich.

Hanna Augustyniak to emerytowana nauczycielka, która w latach 80. aktywnie działała w antykomunistycznej opozycji. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. H. Święcickiego w Międzyrzeczu i ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim.

Po przemianach ustrojowych jakie miały miejsce w 1989 roku działała jako społecznik oraz pracowała jako nauczycielka zarówno w międzyrzeckim liceum jak i w szkole w Skwierzynie. Pełniła też funkcję miejskiej radnej oraz redaktora „Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej”.

To właśnie między innymi dzięki pani Hannie możemy zwiedzać Międzyrzecki Rejon Umocniony, ponieważ gdy w latach 80. pojawił się pomysł stworzenia tam wysypiska odpadów radioaktywnych pani Hanna stanowczo zaprotestowała przeciw temu zaprotestowała. W 2021 roku otrzymała za to tytuł „Zasłużonej dla Gminy Międzyrzecz”.

Teraz przyszło jej odebrać kolejne wyróżnienie. 31. sierpnia, czyli dokładnie w 40. rocznicę Wydarzeń gorzowskich Prezydent Polski Andrzej Duda wręczył jej honorowy medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Pani Hanna wzięła też udział w oficjalnym odsłonięciu instalacji artystycznej mającej upamiętniać tamte wydarzenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
14 ° C
14 °
12.6 °
67 %
2kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE