czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNastanie światłość! Oświetlenie uliczne w gminie Międzyrzecz włączone przez całą noc

Nastanie światłość! Oświetlenie uliczne w gminie Międzyrzecz włączone przez całą noc

Decyzją urzędników oświetlenie uliczne w Międzyrzeczu oraz na terenach wiejskich gminy uruchomione będzie przez całą noc. Wszystko z uwagi na kwestię bezpieczeństwa mieszkańców.

Oszczędności wymagały wyłączenia ulicznych latarni

W 2022 roku, z uwagi na problemy gospodarcze na świecie, wojnę na Ukrainie i galopująca inflację, międzyrzeccy urzędnicy podjęli decyzję o ograniczeniu oświetlenie ulicznego.

To oznaczało, że lampy nie były włączone przez całą noc, a działały jedynie w określonych godzinach. W Międzyrzeczu uliczne latarnie były wyłączane w godzinach od 00.30 do 3.30, a na terenach wiejskich gminy w godzinach od 23.30 do 4.00. Teraz wszystko się zmieni!

Uliczne latarnie znów będą świecić przez całą noc

Burmistrz Międzyrzecza zdecydował, że oświetlenie uliczne ponownie będzie działać przez całą noc co dotyczy zarówno samego Międzyrzecza jak i terenów wiejskich leżących w gminie.

Kierowałem się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo mieszkańców. Oświetlenie będzie włączane wcześniej i wyłączane później, co ma ogromne znaczenie jesienią i zimą, kiedy wieczorem wcześniej zapada zmrok, a rano później robi się jasno. Wcześniejsze włączanie i późniejsze wyłączanie lamp ma wpływ na bezpieczeństwo dzieci idących i wracających ze szkół, jak również dorosłych idących do pracy. Dłuższe oświetlanie ulic w mieście i na wioskach w naszej gminie jest też możliwe dzięki temu, że osiągnęliśmy założoną przez rząd redukcję o 10 procent zużycia energii elektrycznej – uzasadnia Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Zmiana ustawień zajmuje się spółka Enea Oświetlenie. Włączanie całonocnego oświetlenia może potrwać do końca miesiąca.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
14 ° C
14 °
13.2 °
96 %
2.7kmh
58 %
śr.
14 °
czw.
23 °
pt.
29 °
sob.
24 °
niedz.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE