niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNie tylko wozem, ale i quadem będą jeździć strażacy!

Nie tylko wozem, ale i quadem będą jeździć strażacy!

Do strażaków-ochotników z Kęszycy Leśnej trafił wyjątkowy pojazd, dzięki któremu jeszcze lepiej i skuteczniej będą mogli nieść pomoc. Tym razem nie jest to wóz strażacki, a… quad! To sprawi, że teraz funkcjonariusze będą mogli dojechać nawet w trudno dostępne miejsca.

Oficjalne przekazanie quada marki Polaris odbyło się w sobotę (19.08). To wyjątkowy sprzęt z napędem na dwa i na cztery koła, elektronicznym wspomaganiem kierownicy, sygnałami i oświetleniem ostrzegawczym, a także wyciągarką i przyczepką do przewozu sprzętu na potrzeby różnego rodzaju akcji ratowniczych.

Dzięki niemu nawet akcje prowadzone w trudnych warunkach terenowych, takie jak np. poszukiwania zaginionych, patrolowanie wałów czy też usuwanie skutków klęsk żywiołowych, będą miały jeszcze większe szanse powodzenia. Quazd umożliwi strażakom bezpieczniejszą i bardziej komfortową pracę.

Sam sprzęt kosztował 65 tysięcy złotych, z czego 30 tysięcy to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, a 25 tysięcy dotacja od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 – Brakujące 10 tysięcy złotych przekazały na jego zakup władze gminy. Dziękuję wszystkim hojnym sponsorem – mówi Dariusz Surma, komendant OSP w gminie Międzyrzecz.

Quad jest już do dyspozycji strażaków, którzy przeszli też szkolenie z jego użycia.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
25 ° C
25 °
25 °
45 %
2.5kmh
98 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE