czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNie wchodź w linki z SMS-a! Możesz stracić pieniądze

Nie wchodź w linki z SMS-a! Możesz stracić pieniądze

Międzyrzecka policja po raz kolejny ostrzega mieszkańców przed oszustami, którzy wysyłają fałszywie wiadomości dotyczące np. niedopłaty za przesyłkę kurierską. Wejście w podany link grozi włamaniem na konto i utratą pieniędzy.

W dzisiejszych czasach, w dobie coraz większej cyfryzacji, gdy praktycznie każdy ma komórkę, komputer i dostęp do Internetu, pojawia się coraz więcej oszustów, którzy właśnie za pomocą sieci próbują wyłudzić pieniądze. I niejednokrotnie im się to udaje, ponieważ sztuczki, do których się uciekają są coraz bardziej wymyślne. Tym razem policjanci przypominają o coraz popularniejszym sposobie włamania się na czyjeś konto bankowe… za pomocą wiadomości sms. O co chodzi? Naciągacze wysyłają wiadomość tekstową, w której znajduje się informacja o rzekomej niedopłacie np. za energię elektryczną, gaz czy przesyłkę kurierską. Kwota, którą osoba miałaby zapłacić jest niewielka, aby ją uiścić należy wejść w podany w wiadomości link i zalogować się na konto. I właśnie o to chodzi oszustom. Link zawiera bowiem złośliwe oprogramowanie, które spowoduje, że możemy stracić wszystkie swoje oszczędności.

– Po otrzymaniu takiej wiadomości należy zachować czujność! Jeśli wiadomość wzbudza nasze podejrzenie i nie jesteśmy przekonani co do jej autentyczności zawsze możemy skontaktować się z przedstawicielami firm – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

To oczywiście tylko jeden ze sposobów na wyłudzenie naszych danych, ale podobnych działań jest dużo więcej. Oszuści często przejmują lub tworzą fikcyjne konta na portalach społecznościowych. Podszywając się pod kogoś ze znajomych w prywatnej wiadomości proszą o pożyczenie pieniędzy.

– Pozornej wiarygodności całej sytuacji dodaje fakt, iż rzekomy znajomy nie prosi o gotówkę, a przedstawia zmyśloną historię o tym, że akurat jest przy kasie w sklepie, zapomniał portfela i jedynym ratunkiem jest podanie przez ofiarę kodu wymaganego do zapłaty – dodaje Mateusz Maksimczyk.

Jeśli ktokolwiek dostanie podobną wiadomość, która budzi jakiekolwiek wątpliwości, powinien natychmiast ją zweryfikować i w razie wątpliwości powiadomić policję.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE