poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNowy, specjalistyczny sprzęt trafił do strażaków

Nowy, specjalistyczny sprzęt trafił do strażaków

Do wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie gminy Międzyrzecz trafił nowoczesny sprzęt, który ułatwi strażakom niesienie pomocy. To hełmy, odzież, ale także wentylatory, butle i nożyce.

Nowoczesny sprzęt trafił do siedmiu jednostek. Od teraz mogą z niego korzystać strażacy-ochotnicy z Gorzycy, Kaławy, Bukowca, Kurska, Wyszanowa, Międzyrzecza i Kęszycy Leśnej.

Co nowego znalazło się na wyposażeniu jednostek? Hełmy bojowe, specjalne ubrania, stojaki hydrantowe, zabezpieczenia poduszek Airbag, zestawy podpór, szelki bezpieczeństwa, latarki, butle kompozytowe, nożyce dielektryczne i wentylator oddymiający.

To wszystko wpłynie na komfort pracy ratowników, niosących pomoc ofiarom wypadków i pożarów. Będzie wykorzystywany podczas różnych, niejednokrotnie skomplikowanych oraz niebezpiecznych działań. Poprawi też bezpieczeństwo mieszkańców oraz wypoczywających na terenie gminy turystów – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza, a zarazem prezes gminnych struktur OSP.

Łączna wartość zakupionego sprzętu to 142 tysiące złotych. Jego kupno było możliwe dzięki środkom własnym gminy oraz rządowemu dofinansowaniu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
92 %
1.4kmh
58 %
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE