czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPalenie szkodzi! Akcja happeningowa młodzieży

Palenie szkodzi! Akcja happeningowa młodzieży

Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, który przypadł na 31. maja, młodzież z Międzyrzecza postanowiła przypomnieć o zagrożeniach wynikających z używania tytoniu. W tym celu zorganizowała specjalną akcję na ulicach miasta.

Uczniowie szkół średnich wypisali na ulicach i chodnikach hasła oraz slogany mówiące o szkodliwości palenia. Chcieli także zwrócić uwagę na zaśmiecanie miasta niedopałkami.

„Parking to nie śmietnik”, „Chodnik to nie śmietnik” to tylko niektóre z tekstów, jakie pojawiły się z Międzyrzeczu.

W akcji wzięli udział m.in. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Heliodora Święcickiego oraz Ekonomika Międzyrzecz Technikum nr 1 CKZiU.

Przypomnijmy: palenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Osoby palące papierosy są narażone na choroby układu oddechowego, w tym m.in. rozedmę płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, raka płuc, raka języka, raka wargi, jamy ustnej, tchawicy, krtani, chorobę płuc, astmę oskrzelową i gruźlicę. W kład papierosów, oprócz nikotyny, wchodzi wiele trujących substancji, takich jak: tlenek węgla, amoniak, aceton, substancje smoliste, cyjanowodór czy kadm.

Oprócz zagrożenia dla zdrowia papierosy szkodzą także środowisku. Ludzie często rzucają niedopałki na ziemię nie licząc się z tym, że są to śmieci jak każde inne. Sam dym również negatywnie wpływa na jakość powietrza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
15 ° C
15.9 °
15 °
91 %
3.8kmh
100 %
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE