piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPrace zakończone. Nowy Park Przemysłowy w Międzyrzeczu jest już otwarty

Prace zakończone. Nowy Park Przemysłowy w Międzyrzeczu jest już otwarty

Zakończyły się roboty związane z budową Parku Przemysłowego nr 2, który powstał między Lubosikiem a ulicą Rokitniańską. W czwartek (21.12) nastąpiło oficjalne otwarcie z udziałem międzyrzeckich samorządowców. Co ta inwestycja oznacza dla mieszkańców?

Nowy Park Przemysłowy to dodatkowe miejsca dla inwestorów, którzy będą mogli założyć tam swoje firmy. Do dyspozycji będą działki o łącznej powierzchni prawie 112 ha.

Teren został gruntownie przygotowany pod potrzeby inwestorów: wybudowano drogi, chodniki, ścieżkę rowerową, kanalizację deszczową i sanitarną, doprowadzono wodę i energię elektryczną, czyli wszystko to co potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania zakładu.

Kilka ze znajdujących się tam działek zostało sprzedanych już w trakcie budowy parku. Jedną z nich kupiła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – informuje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Dla mieszkańców oznacza to oczywiście dodatkowe miejsca pracy – właśnie dlatego budowa parku była tak niezwykle ważną inwestycją. Jak zaznaczają urzędnicy: skorzystają z tego również mieszkańcy Lubosinka.

Budując park doprowadziliśmy kanalizację do granic tej osady, dzięki czemu będziemy mogli przyłączyć ją do sieci sanitarnej – dodaje burmistrz.

Sam park wybudowany został po obu stronach ul. Rokitniańskiej (w kierunku Rokitna i Przytocznej) na wysokości osady Lubosinek. Koszt prac, którymi zajęła się firma Gorem, wyniósł około 9 mln 122 tys. zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
14 ° C
14 °
12.6 °
67 %
2kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE