piątek, 2 grudnia, 2022

Środki na rozbudowę MRU

Gmina Międzyrzecz ze świątecznym prezentem pod choinkę – otrzymała bowiem dodatkowe pieniądze na rozbudowę Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.

Gmina Międzyrzecz otrzymała ponad 1 mln zł na rozbudowę turystycznego przeboju gminy, czyli Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że eksperci zwiększyli międzynarodową dotację dla placówki, która jest przebojem i turystyczną wizytówką nie tylko gminy i powiatu, ale całego regionu.

Pieniądze pochodzą z międzynarodowego programu Interreg VA. Prace budowlane są bowiem realizowane w ramach polsko-niemieckiego projektu „Na Szlaku Wspólnej Historii”. Naszym partnerem w tym programie jest muzeum w Seelow w Niemczech.

Muzeum zostanie otwarte na przełomie maja i czerwca 2022 r, czyli jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Burmistrz zaznacza, że potężne bunkry, labirynt łączących je podziemnych korytarzy i legendy o ukrytych tam przez Niemców skarbach przyciągają do Pniewa turystów i miłośników fortyfikacji z całego świata.

fot. Gmina Międzyrzecz


Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
0.4 ° C
2.9 °
0 °
73 %
3.8kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE