niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa na budowę drogi w Żółwinie podpisana

Umowa na budowę drogi w Żółwinie podpisana

Robotami zajmie się firma Burbet z Międzyrzecza. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał umowę z właścicielką firmy Małgorzatą Winnicką i już za kilka miesięcy droga powinna być gotowa.

Chodzi o trakt prowadzący z centrum Żółwina w kierunku Obry. W tej chwili jest to droga gruntowa, po której niełatwo poruszać się pojazdom. Zwłaszcza po opadach deszczu, gdy zamienia się w grzęzawisko i nietrudno o uszkodzenie podwozia. Już wkrótce kierowcy nie będą musieli się martwić o swoje samochody, bo droga zyska nowy blask! Będzie miała pięć i pół metra szerokości, zostanie utwardzona i wyłożona kostką, a wzdłuż niej wybudowany zostanie chodnik o szerokości dwóch metrów oraz oświetlenie.

Firma Burbet, która wykona roboty zrealizowała już wiele podobnych inwestycji w gminie i w regionie. W tej chwili buduje też między innymi ulicę Długą.

Nowa droga w Żółwinie ma być gotowa do końca tego roku. Koszt robót to 1 mln 290 tys. złotych, przy czym 786 tysięcy złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
3.2 °
94 %
3.8kmh
100 %
niedz.
6 °
pon.
8 °
wt.
7 °
śr.
4 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE