czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa podpisana. W Międzyrzeczu będą trzy nowe drogi

Umowa podpisana. W Międzyrzeczu będą trzy nowe drogi

W czwartek (07.04) burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisali umowę o przekazaniu dofinansowania na wybudowanie trzech ulic, tj. Norwida, Konopnickiej i Malczewskiego.

O przyznaniu środków na budowę ulic gmina informowała już ponad miesiąc temu. Teraz oficjalnie można przystępować do prac, bo umowa o dotację została już podpisana.

Same roboty obejmą głównie utwardzenie ulic. Wszystko dlatego, że obecnie są one pokryte dziurami, co jest problematyczne dla kierowców. Po deszczu ulice zamieniają się w błoto, w którym łatwo można utknąć lub uszkodzić samochód. Drogi zostaną więc utwardzone i pokryte asfaltem.

– Wzdłuż dróg wybudujemy też chodniki, lampy i wpusty kanalizacji deszczowej – mówi Katarzyna Szadkowska, kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.

Ulice Norwida, Konopnickiej i Malczewskiego mają być gotowe już na jesień. Wkrótce rozpoczną się procedury związane z rozpoczęciem prac.

– Utwardzenie tych dróg umożliwi rozpoczęcie kolejnej inwestycji w zachodniej części miasta, czyli budowę nowej ulicy łączącej Norwida z drogą łączącą ul. Mieszka I i miasto z południowym węzłem obwodnicy. Powstanie w ten sposób łącznik, który odciąży ruch na Mieszka I i jej skrzyżowaniu z Łąkową i Chopina – przyznaje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Koszt inwestycji oszacowano na 4 mln 111 tys. złotych, przy czym 2 mln 466 tys. złotych to rządowe dofinansowanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
15 ° C
15.9 °
15 °
91 %
3.8kmh
100 %
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE