czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa podpisana. Za rok można likwidować szamba!

Umowa podpisana. Za rok można likwidować szamba!

Burmistrz Międzyrzecza podpisał już umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Nietoperku. To świetna wiadomość, bo na tę inwestycję mieszkańcy czekają od prawie 20 lat! Roboty mają potrwać do końca lutego przyszłego roku.

W przetargu na wykonanie kanalizacji sanitarnej oraz kolektora tłocznego zgłosiło się dziewięć firm. Ostatecznie wybrano lokalną firmę Niewiadomski, która zajmowała się już podobnymi inwestycjami w gminie.

– Zaoferowana przez nie kwota jest niższa od wcześniejszych wyliczeń Kolejną korzyścią dla gminy jest to, że to miejscowe przedsiębiorstwo, które zatrudnia międzyrzeczan i płaci tutaj podatki – przyznał Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.

Umowa z wykonawca została podpisana w czwartek, a to oznacza, że roboty już wkrótce mogą się zaczynać. Docelowo wybudowana zostanie kanalizacja o łącznej długości 4 km 900 m. Koszt tego zadania to ponad 7 milionów 800 tysięcy złotych, przy czym 5 milionów zł to rządowe dofinansowanie.

Same roboty według planów potrwają do końca lutego przyszłego roku. To oznacza, ze właśnie wtedy mieszkańcy Nietoperka będą mogli już likwidować przydomowe szamba. Będzie taniej i wygodniej!


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
0 ° C
0.4 °
0 °
99 %
1kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE