czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa z wykonawcą podpisana. Trzy drogi będą utwardzone już na jesień

Umowa z wykonawcą podpisana. Trzy drogi będą utwardzone już na jesień

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz podpisał już umowę z przedstawicielem firmy Burbet, która wygrała przetarg i zajmie się utwardzeniem ulic Norwida, Konopnickiej i Malczewskiego. To oznacza, ze prace mogą się już rozpoczynać.

Inwestycja jest możliwa dzięki rządowemu dofinansowaniu w wysokości ponad 2 mln 460 tysięcy złotych. Roboty mają potrwać do jesieni przyszłego roku. To właśnie wtedy kierowcy będą się mogli cieszyć z nowych, wyremontowanych dróg.

Przypomnijmy: ulice Norwida, Konopnickiej i Malczewskiego zostaną utwardzone, a wzdłuż nich wybudowane zostanie oświetlenie i chodniki. Wszystko dlatego, że obecnie są one pokryte dziurami, co jest problematyczne dla kierowców. Po deszczu ulice zamieniają się w błoto, w którym łatwo można utknąć lub uszkodzić samochód.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 mln 140 tysięcy złotych. Robotami zajmie się firma Burbet, znana już w Międzyrzeczu, która obecnie buduje między innymi ulicę Długą (znajdującą się między Obrzycami a ulicą Poznańską), a niedługo rozpocznie utwardzanie drogi gruntowej w Żółwinie


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
88 %
2.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE