niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUważaj na oszustów! Nie klikaj w podejrzanie linki

Uważaj na oszustów! Nie klikaj w podejrzanie linki

Lubuscy policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w przypadku wszelkiego rodzaju internetowej bądź telefonicznej komunikacji. SMS-y o niedopłacie za prąd czy przesyłkę, prośba „znajomego” o szybki przelew BLIKiem to tylko niektóre sposoby oszustów na wyłudzenie danych osobowych i pieniędzy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że oszuści są coraz bardziej kreatywni i wymyślają coraz to nowe sposoby, aby w nielegalny sposób zdobyć czyjejś pieniądze. A wszechobecny Internet, korzystanie z telefonu przy różnego rodzaju płatnościach tylko ułatwiają zadanie. Jakie „sztuczki” stosują oszuści?

  • SMS z informacją o niedopłacie za przesyłkę kurierską, energię lub gaz
  • Link, na który trzeba się zalogować, aby wykonać transakcję płatniczą
  • Kontakt z fikcyjnego konta na portalu społecznościowym, podszywając się pod kogoś znajomego

– W efekcie takich działań jesteśmy narażeni na utratę swoich oszczędności. Po otrzymaniu takiej wiadomości należy zachować czujność! Jeśli wiadomość wzbudza nasze podejrzenie i nie jesteśmy przekonani co do jej autentyczności zawsze możemy skontaktować się z przedstawicielami firm – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Dlatego też korzystając ze wszelkich możliwych dogodności i ułatwień jakie daje nam współczesna technologia trzeba zachować maksymalną ostrożność. Warto poświęcić kilka minut na zweryfikowanie wiadomości oraz potwierdzenie czy rzeczywiście rozmawiamy ze znajomym. Takie działanie może nas uchronić przed utratą pieniędzy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE