piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczW Nietoperku będzie kanalizacja!

W Nietoperku będzie kanalizacja!

Gmina Międzyrzecz ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Nietoperku. Firmy, które chciałyby się zająć pracami powinny się zgłaszać do 10. stycznia.

Ta inwestycja to kolejny etap budowy proekologicznej sieci, której pierwszym etapem była budowa kanalizacji w Kęszycy Leśnej. Teraz czas na kolejny krok, z którego zapewne ucieszą się mieszkańcy Nietoperka. Już niedługo będą mogli likwidować przydomowe szamba!

Gmina ma gotową dokumentację i pozwolenie na budowę. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 360 dni od podpisania umowy – powiedziała Katarzyna Szadkowska, kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.

To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku mieszkańcy będą też mniej płacić za ścieki i ich oczyszczanie. Bez konieczności korzystania z szamba będzie też po prostu wygodniej.

Inwestycja obejmuje zarówno budowę kanalizacji sanitarnej jak i wykonanie kolektora tłocznego. Na to zadanie Gmina Międzyrzecz dostała rządowe dofinansowanie w wysokości 5 milinów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
28 ° C
28.7 °
28 °
46 %
3.3kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
21 °
niedz.
21 °
pon.
23 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE