czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWykonaj pracę plastyczną, pamiętaj o historii i wygraj nagrody

Wykonaj pracę plastyczną, pamiętaj o historii i wygraj nagrody

Fundacja COOLturalnie organizuje konkurs plastyczny pod tytułem: „Znak Rodła – ludzie, historie, pamięć”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z powiatu międzyrzeckiego.

Chodzi o to, aby przygotować pracę plastyczną na powyższy temat, dowolną techniką w formacie A3. Praca może się odnosić np. do Znaku Rodła, 5 Prawd Polaków, działaczy pszczewskiego koła Związku Polaków w Niemczech czy wydarzeń historycznych związanych z tą organizacją.

Głównym celem konkursu jest upamiętnienie działalności Związku Polaków w Niemczech, pamiętanie o historii Polski i jej bohaterach.

Konkurs trwa do 6. maja. Zainteresowani udziałem mogą przysłać swoje prace lub dostarczyć je osobiście do siedziby Fundacji COOLturalnie w Pszczewie, ul. Poznańska 27 lub do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz – wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 16. maja. Jury wybierze najlepsze prace w pięciu kategoriach odpowiednio do wieku uczestników. Wszystkie prace zostaną też zaprezentowane z okazji obchodów 100. rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech w Pszczewie i w Międzyrzeczu.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie m.in. na stronie Fundacji COOLturalnie oraz Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9.8 ° C
9.8 °
9.8 °
72 %
3.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE