wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZapisz się na bezpłatne badanie mammograficzne

Zapisz się na bezpłatne badanie mammograficzne

Już 6. kwietnia w Międzyrzeczu wszystkie panie w wieku od 50. do 69. roku życia będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi. Wcześniej jednak należy się zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie.

Badanie mammograficzne polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki temu można wykryć guzy na piersiach o wielkości nawet 3 mm co pozwala na szybkie podjęcie leczenie w przypadku nowotworu. Według ekspertów w aż 45% przypadków w badaniu mammograficznym można ujawnić guza zanim stanie się on wyczuwalny.

Bezpłatne badania odbędą się 6. kwietnia  przy Urzędzie Miasta w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1. Wcześniej należy się jednak zarejestrować. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 pod numerem telefonu: (68) 41 41 411 lub online na stronie www.diagnostyk.pl.

Badanie jest darmowe dla pań w przedziale wiekowym 50-69 lat (czyli urodzonych w latach 1953-1972), które przez ostatnie 24 miesiące nie miały przeprowadzanej mammografii.

Specjaliści zalecają, aby panie, które chcą się poddać badaniu były w pierwszej fazie cyklu, ponieważ wtedy obrzęk piersi jest mniejszy. Bezpośrednio przed badaniem nie zaleca się stosowania kosmetyków i dezodorantów z talkiem, który może imitować mikrozwapnienia. Najlepiej ubrać się też w dwuczęściowy kostium tak, by góra była łatwa do zdjęcia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
5 ° C
5 °
5 °
76 %
2.6kmh
42 %
wt.
6 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE