wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa Sól69-latka odpowie za #lexTVN

69-latka odpowie za #lexTVN

Alicja Prokopiak z Kożuchowa według Policji nielegalnie zorganizowała protest przeciwko lex TVN. Emerytce grozi za to grzywna albo ograniczenie wolności.

W tygodniku Polityka, który w wersji papierowej dostępny był od 26 stycznia ukazał się artykuł: „Policja nęka kolejną emerytkę”. Czytamy w nim o Alicji Prokopiak, 69-letniej emerytce z Kożuchowa, która zorganizowała protest przeciwko lex TVN.

Ustawę uchwalono w piątek po południu, a w niedzielę, 19 grudnia w miasteczku w obronie stacji wyszło na ulice 30 osób. Prokopiak nie zgłosiła wydarzenia w gminie, działała w trybie zgromadzenia spontanicznego, które przewiduje prawo o zgromadzeniach. Dziś jednak grozi jej za to grzywna albo ograniczenie wolności. – czytamy w artykule.

Mieszkanka Kożuchowa nie stroni od ulicznych demonstracji. Jej udział w protestach przeciwko partii rządzącej spowodował, że ma 9 spraw w sądzie. Ostatnia dotyczy właśnie demonstracji o wolne media, która odbyła się w Kożuchowie 19 grudnia.

Protest był spontaniczną odpowiedzią na sytuację polityczną, niestety po przesłuchaniu na komendzie, Policja zapowiedziała skierowanie sprawy do sądu z tytułu nielegalnie zorganizowanego zgromadzenia.

Pani Alicja to twarda kobieta, nie da się zastraszyć i nie przestanie walczyć o to, co ważne. – pisze Lubuski Strajk Kobiet.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.8 ° C
4.4 °
3.4 °
91 %
2.9kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
0 °
sob.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE