czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólKonrad Paszkowski żegna się z Solaninem

Konrad Paszkowski żegna się z Solaninem

To z pewnością koniec pewnej ery. Po 15 latach niezwykłej podróży z Solanin Film Festiwal, Konrad Paszkowski, twórca i długoletni prezes Stowarzyszenia Solanizatorzy, ogłosił swoje pożegnanie z festiwalem, przekazując stery nowemu dyrektorowi. Poznaliśmy jego nazwisko.

Konrad Paszkowski, serce i dusza Solanin Film Festiwal, po 15 edycjach i 11 latach pracy jako Prezes Stowarzyszenia Solanizatorzy, ogłosił swoje odejście. Jego podróż z Solaninem rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy to wraz z Konradem Gramontem i Grzegorzem Potęgą zainicjowali pokazy kina niezależnego w Nowej Soli. W 2007 roku rozpoczęli pracę nad filmem „Solanin”, opowiadającym o superbohaterze, który stał się symbolem festiwalu.

Paszkowski podkreślił, że Solanin był dla niego zarówno spełnieniem marzeń, jak i źródłem nieprzespanych nocy. Przez te lata festiwal gościł wiele znanych osobistości, w tym Wojciecha Smarzowskiego, Kazika Staszewskiego, czy Andrzeja Seweryna.

To mój ostatni Solanin – mawiałem od czasu do czasu, aż stało się corocznym żartem. Bez sukcesu próbowałem po 10. edycji opuścić ten okręt, ale okazało się to dla mnie trudniejsze, niż myślałem. Dzisiaj odchodzę, bo potrzebuję zmian i nowych wyzwań, ale też odpoczynku od organizatorskiego życia, w którym rok w rok, czas odmierzał mi Solanin – napisał w specjalnym pożegnaniu Konrad Paszkowski.

Nowym Dyrektorem Festiwalu zostanie Karol Kolba, który od pięciu lat aktywnie współtworzył ostatnie edycje Solanina. Paszkowski wyraził przekonanie, że pod jego kierownictwem festiwal będzie kontynuował swój rozwój z jeszcze większą mocą.

Paszkowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu festiwalu, w tym współpracownikom, twórcom offowym, i festiwalowiczom, za możliwość stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia. Jego pożegnanie stanowi koniec pewnej ery dla Solanin Film Festiwal, ale jednocześnie otwiera nowy rozdział w jego historii.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
3.2 ° C
5 °
2.9 °
83 %
2.1kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
9 °
pt.
9 °
sob.
6 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE