środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólPrzebudowa przejścia dla pieszych

Przebudowa przejścia dla pieszych

Na skrzyżowania ul. Okrężnej, Starostawskiej i Granicznej w Nowej Soli rozpoczęła się przebudowa przejścia dla pieszych.

Inwestycja jest realizowana i finansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Na całym odcinku przewidziano wykonanie chodnika o zmiennej szerokości 2 – 4 metrów, zjazdów, oświetlenia przejścia dla pieszych oraz odcinka kanalizacji deszczowej.

Powstaną przejścia dla pieszych na ul. Starostawskiej i Okrężnej, przy których zostaną wykonane fakturowe oznaczenia nawierzchni. Celem realizacji tych zadań jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych. Wartość prac wynosi ponad 405 tys. zł. Wykonawca zadania jest Przedsiębiorstwo PA-BEX z Nowej Soli. Roboty budowlane powinny zakończyć się do 30 kwietnia 2022 r.

To nie jedyna inwestycja zwiększające bezpieczeństwo pieszych w regionie. Również do końca kwietnia będą zamontowane 2 urządzenia sygnalizacyjne z wyświetlaczem do wskazania rzeczywistej prędkości pojazdu. Ich montaż jest planowany w okolicy istniejącego skrzyżowania przy ul. Jana Pawła II w Otyniu. Wykonawcą zadania jest Serwis Systemów Sterowania Ruchem Drogowym Andrzej Weiss z Zielonej Góry. Jego wartość to blisko 60 tys. zł. – czytamy na stronie Powiatu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
0.4 ° C
0.5 °
-1.1 °
72 %
5kmh
97 %
śr.
1 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE