poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólPrzyłóżkowy cyfrowy aparat RTG w szpitalu

Przyłóżkowy cyfrowy aparat RTG w szpitalu

Jeszcze w tym roku nowosolska lecznica wzbogaci się o nowy cyfrowy aparat rentgenowski przyłóżkowy z napędem akumulatorowym.

Tradycyjnie badania RTG przeprowadza się w specjalnie dedykowanych w tym celu pomieszczeniach – pracowniach RTG. Jednak pacjenci wymagający diagnostyki nie zawsze są w stanie skorzystać z takiej formy badania. Mobilne aparaty RTG rozwiązują ten problem umożliwiając wykonanie prześwietlenia np. przy łóżku pacjenta.

W szpitalu w Nowej Soli rozstrzygnięto postępowanie na dostawę, montaż oraz uruchomienie ww. sprzętu. Urządzenie ma zostać dostarczone jeszcze w tym roku. – Nowoczesny aparat RTG pozwoli na bezpieczne i wygodne diagnozowanie naszych pacjentów. – czytamy na stronie lecznicy.

Wartość inwestycji to blisko 600 tys. zł (599 847,06 zł). Zakup sfinansowano ze środków finansowych przyznanych WS SP ZOZ w Nowej Soli z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zakupu aparatury i sprzętu medycznego w ramach zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 (umowa zawarta z Wojewodą Lubuskim w dniu 31 marca 2022 roku). – uformuje nowosolski szpital.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
18.7 ° C
21.1 °
16.9 °
56 %
3kmh
3 %
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE