sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościNowa SólPunkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

W punkcie na ul. Parafialnej 4 otrzymają oni informacje na temat możliwej pomocy i inne wskazówki ważne dla dalszego pobytu w kraju.

Jak zalegalizować pobyt, jak wyrobić nr pesel, jak uzyskać świadczenia socjalne, a także informację związane z opieką medyczną, edukacją, czy pracą znajdą wysiedleńcy w punkcie znajdującym się na ul. Parafialnej 4 w Nowej Soli.

Informacje w punkcie udzielane są zarówno z języku polskim jak i ukraiński. Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe oddelegowało pracowników do pracy w punkcie informacyjnym, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Po rejestracji, obywatele Ukrainy posiadający nr PESEL, profil zaufany oraz polski numer konta bankowego, mogą ubiegać się o jednorazowe świadczenie pieniężne, świadczenie rodzinne lub inną formę pomocy. Ponadto, mogą się ubiegać o świadczenie wychowawcze na każde dziecko, świadczenie Dobry start dla dziecka uczącego się w szkole, świadczenie dla rodzica na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-35 miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
19.2 ° C
19.4 °
15.6 °
54 %
6.2kmh
98 %
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
27 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE