sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólPunkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

W punkcie na ul. Parafialnej 4 otrzymają oni informacje na temat możliwej pomocy i inne wskazówki ważne dla dalszego pobytu w kraju.

Jak zalegalizować pobyt, jak wyrobić nr pesel, jak uzyskać świadczenia socjalne, a także informację związane z opieką medyczną, edukacją, czy pracą znajdą wysiedleńcy w punkcie znajdującym się na ul. Parafialnej 4 w Nowej Soli.

Informacje w punkcie udzielane są zarówno z języku polskim jak i ukraiński. Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe oddelegowało pracowników do pracy w punkcie informacyjnym, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Po rejestracji, obywatele Ukrainy posiadający nr PESEL, profil zaufany oraz polski numer konta bankowego, mogą ubiegać się o jednorazowe świadczenie pieniężne, świadczenie rodzinne lub inną formę pomocy. Ponadto, mogą się ubiegać o świadczenie wychowawcze na każde dziecko, świadczenie Dobry start dla dziecka uczącego się w szkole, świadczenie dla rodzica na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-35 miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
słabe opady deszczu
7.4 ° C
8.9 °
7.2 °
91 %
5.3kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE