wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólRowerostradą do Zielonej Góry - pracę rozpoczęte.

Rowerostradą do Zielonej Góry – pracę rozpoczęte.

Ruszyły prace przy budowie ponad 11-kilometrowej rowerostrady łączącej trasę „Kolej na Rower” z systemem ścieżek zielonogórskich.

O ścieżkę zabiegano przez długi czas. Po wielu miesiącach spotkań i rozmów, udało się – partnerska współpraca się opłaciła. Rok temu Powiat Nowosolski otrzymał ponad 11 mln zł na realizację inwestycji z Rządowego Programu „Polski Ład”. Natomiast w czerwcu podpisano umowę na jej budowę. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 20 milionów złotych, wykona ją firma Strabag.

Kierowcy podróżujących stara trójką na pewno zauważyli, że wycięto już część drzew, a teraz jest szykowany pod inwestycje. Dzięki brakującemu kawałkowi trasy przez gminę Otyń dojedziemy do atrakcji w pięknym Parku Książęcym w Zatoniu. Obecny fragment przez ruchliwą drogę w Niedoradzu jest bardzo niebezpieczny.

Liderem projektu jest powiat nowosolski, ale do inwestycji solidarnie dorzucą się inne samorządy Lubuskiego Trójmiasta. Wkłady samorządów to m.in. miasto Zielona Góra – 5,5 mln zł, Nowa Sól – 3 mln zł, a gmina Otyń 1,5 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
-2.1 ° C
-0.6 °
-2.7 °
70 %
0.7kmh
5 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE