piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólSeniorka straciła oszczędności życia

Seniorka straciła oszczędności życia

Mieszkanka Kożuchowa straciła ponad 60 tysięcy złotych przez 72-latka, który najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa jest rozwojowa.

Niestety scenariusz tej historii jest podobny do wielu innych. Pomimo licznych ostrzeżeń Policji, tym razem oszuści zyskali ponad 60 tysięcy złotych. Do 86-latki zadzwoniła osoba nakłaniająca do inwestycji w kredyt bankowy, dzięki któremu rzekomo córka poszkodowanej miałaby mieć spore zyski. Kobieta uwierzyła w opowieść i chwilę po zakończonej rozmowie, zjawił się u niej mężczyzna, któremu przekazała ponad 60 tysięcy złotych.

Gdy kobieta zorientowała, że została oszukana powiadomiła Policję. Kryminalni z Nowej Soli ustalili, że z oszustwem może mieć związek mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że w grupie oszustów pełnił rolę „odbieraka”, czyli osoby, która odbiera pieniądze od pokrzywdzonego. Funkcjonariusze znaleźli u podejrzanego środki pieniężne, które zostały zabezpieczone do sprawy.

Sąd Rejonowy w Nowej Soli, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal pozostaje rozwojowa. Teraz trwa praca nad ustalaniem jego wspólników.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
18.4 °
60 %
1.6kmh
93 %
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE