niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólŚwięto Roweru przyciągnęło tłumy

Święto Roweru przyciągnęło tłumy

Rowerowe szlaki wypełnione fanami dwóch kółek, wszystko za sprawą V Lubuskiego Święta Roweru.

Ponad 1000 osób wzięło w imprezie, która po raz piąty odbyła się na ścieżkach rowerowych powiatu nowosolskiego, a prym wiodła oczywiście – słynna już – trasa Kolej Na Rower. Od rana miłośnicy turystyki na dwóch kółkach kręcili kilometry w kierunku Zatonia, Kolska lub Kożuchowa.

Niespodzianki nie było – ścieżki rowerowe w okolicy Nowej Soli i Otynia ponownie zaroiły się od rowerzystów. – Przygotowaliśmy tysiąc koszulek, które rozeszły się błyskawicznie. To dla nas nauczka na przyszły rok – komentował radny Grzegorz Potęga.

Mamy najwięcej ścieżek rowerowych w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. A będzie jeszcze lepiej, ponieważ uruchomiliśmy specjalny program, w ramach którego dofinansowujemy gminom dokumentację budowy ścieżek. Jestem przekonana, że w przyszłym roku dystans do pokonania w ramach waszej imprezy będzie jeszcze dłuższy. mówiła do zgromadzonych lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak.

V Lubuskie Święto Roweru, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej, uświetniły koncerty zespołu NowoMiasteczkowi oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Elektryk” z Nowej Soli, która w tym roku kończy 50 lat.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
22.2 ° C
23.3 °
21.9 °
53 %
3.8kmh
87 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE