niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólSzpital z certyfikatem "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent"

Szpital z certyfikatem „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”

Rada Ekspertów programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” zakończyła proces certyfikacji szpitali i wyłoniła zwycięzców, wśród których jest nowosolska lecznica.

Uroczysta gala wręczania certyfikatów odbyła się 12 października 2022. Do pierwszego w Polsce programu bezpieczeństwa i jakości zgłosiły się 63 placówki medyczne z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.

Certyfikat „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”
Pierwszym krokiem, jaki musiały podjąć placówki medyczne, by uzyskać certyfikat, było podpisanie deklaracji „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” dostępnej na stronie www.deklaracja-bezpiecznyszpital.pl.

Tym samym jednostki zobowiązały się do przestrzegania 11 zasad mających zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego, między innymi zapewnienia środków eliminujących lub ograniczających stopień narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny, posiadania procedur postępowania w przypadku narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny oraz prowadzenia rejestru wszystkich zranień i zakłuć.

Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Gratujemy przyznanego wyróżnienia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
24.9 ° C
25 °
23.9 °
41 %
4.1kmh
66 %
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
21 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE