niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólTężnia Solankowa w Kożuchowie? Mieszkańcy zachwyceni

Tężnia Solankowa w Kożuchowie? Mieszkańcy zachwyceni

Kilka dni temu burmistrz Paweł Jagasek zapytał na swoim profilu co mieszkańcy sądzą o tym by na gliniankach powstała Tężnia Solankowa. Mieszkańcom pomysł się spodobał.

Miejsce na taką inwestycję wydaje się być idealne. Teren kąpieliska jest ogrodzony i monitorowany. Ile taka konstrukcja mogłaby kosztować. – Szacujemy, że będzie to kwota około 300 tys. zł. Widać, że pomysł spodobał się mieszkańcom. Co najważniejsze nie wydamy na to żadnych środków z naszego budżetu – komentuje w rozmowie z nami burmistrz Paweł Jagasek.

Okazuje się, że gmina pieniądze na tężnie po prostu zarobiła, a w zasadzie zrobili to sami mieszkańcy.

– Warto zaznaczyć, że całość byłaby finansowana spoza budżetu Gminy. Środki pochodziłyby z części nagrody, którą Nasza Gmina otrzyma jako laureat II miejsca w powiecie w konkursie „Rosnąca Odporność” – nagrodzone zostały te gminy, które miały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia, a 31 października 2021 r. – napisał w komentarzu Ireneusz Drzewiecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie

Wśród komentarzy mieszkańców czytamy o pozytywnym przyjęciu pomysłu. – To jest super pomysł przydałoby się. – pisze Pani Maria. – Bardzo dobry pomysł. Nasze Glinianki coraz bardziej się rozwijają. Atrakcji coraz więcej. Od najmłodszych do najstarszych – dodaje Pan Jacek.

Tężnie solankowa są w kurortach używane jako ogromne inhalatory. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania.

Zadanie ma być realizowane jeszcze w tym roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
17.2 ° C
18.9 °
16.9 °
75 %
7.4kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
9 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE