piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraParking wielopoziomowy jeszcze bezpłatny – tylko do 15 października

Parking wielopoziomowy jeszcze bezpłatny – tylko do 15 października

Parking wielopoziomowy przy zielonogórskiej Palmiarni jest otwarty dla mieszkańców i turystów już od lipca. Wcześniej zapowiadano, że będzie darmowy do końca września, ale bez opłat można parkować jeszcze do 15 października.

Szlabany przy wjeździe do parkingu działają, jednak parkowanie pozostaje bezpłatne – do 15 października. Od tego czasu postój darmowy obowiązywać będzie do jednej godziny, każda kolejna to opłata w wysokości 2 złotych.

Warto zaznaczyć, że płatności za parking będą pobierane w godzinach 7:00-20:00. „Dzięki temu zielonogórzanie mieszkający w pobliżu będą mogli bezpiecznie zostawić tu auta na noc. Nie będą musieli się gnieździć na wąskich uliczkach a w zimie odśnieżać samochodu” – wyjaśniał Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Dla mieszkańców Zielonej Góry lub turystów przyjeżdżających do miasta na dłużej są przewidziane także abonamenty parkingowe – tygodniowe (opłata 70 zł), miesięczne (150 zł), kwartalne (400 zł) i roczne (1200 zł). Niecała połowa z ponad 400 dostępnych miejsc będzie przeznaczona właśnie jako miejsca abonamentowe.

„Obecnie już ok. 130 osób wyraziło chęć zakupu abonamentu. Jeśli, ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do naszej siedziby przy ul. Zjednoczenia lub kontaktu e-mailowego bądź telefonicznego” – wyjaśniał prezes ZGK.

Oprócz miejsc na parkingu wielopoziomowym jest też kilka wkoło budynku. Z tych w szczególności mogą korzystać kierowcy samochodów elektrycznych oraz z instalacją LPG, które ze względów bezpieczeństwa nie mogą być zaparkowane wewnątrz.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE