niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolicja znalazła 5 ton nielegalnego tytoniu i narkotyki

Policja znalazła 5 ton nielegalnego tytoniu i narkotyki [NAGRANIE]

Kolejny sukces zielonogórskiej policji. Na początku poprzedniego tygodnia policjanci z naszego miasta znaleźli ponad 5 ton nielegalnego tytoniu oraz narkotyki. W związku z tym zdarzeniem zatrzymano 2 osoby.

Zielonogórscy policjanci dokonali nieoczekiwanego odkrycia w miniony poniedziałek, 19 lutego, kiedy to w domu jednorodzinnym na obrzeżach miasta ujawnili ponad 5 ton nielegalnego tytoniu oraz narkotyki. Ten niezwykle skomplikowany proceder przestępczy uszczuplił Skarb Państwa na ponad 5,5 miliona złotych. W wyniku działań policyjnych, aresztowano dwie osoby podejrzewane o zorganizowanie tego procederu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy weszli do jednego z domów wynajmowanego przez pewną parę. Ich głównym celem było odnalezienie narkotyków, którymi handlował mężczyzna. Jednakże, to co znaleźli w trakcie przeszukania przerosło ich oczekiwania.

Oprócz niemal pół kilograma amfetaminy oraz innych nielegalnych substancji psychoaktywnych, odkryli również olbrzymią ilość nielegalnego tytoniu, rozmieszczonego w wielu pomieszczeniach na parterze domu. Zabezpieczony tytoń ważył ponad 5 ton, co stanowiło ogromne naruszenie prawa akcyzowego.

19-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna zostali zatrzymani przez policję, a znalezione narkotyki oraz tytoń zostały zabezpieczone. Po spędzonej w policyjnym areszcie nocy, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przedstawił obojgu zarzuty uchylania się od opodatkowania i narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego. Dodatkowo, podejrzanym postawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowań do ich wprowadzania do obrotu.

Za przestępstwo posiadania nielegalnego tytoniu zatrzymanym grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności, a nawet obie te kary jednocześnie. Natomiast za przestępstwa narkotykowe, zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej kobiety na dwa miesiące, a mężczyzny na trzy miesiące.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE