piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPremiera w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

Premiera w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

Wtorek, 3 października, będzie ważnym dniem dla Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Na deskach dużej sceny zostanie zagrany spektakl premierowy „Agon”.

Już jutro, we wtorek, 3 października o godzinie 19:00 na dużej scenie Lubuskiego Teatru wystąpią aktorzy Teatru Pieśń Kozła z najnowszym spektaklem „Agon”. Sztukę będzie można obejrzeć także dzień później (4 października) o godzinie 10:00 oraz o godzinie 12:00.

Reżyserem „Agona” jest dobrze znany lubuskim widzom teatru Grzegorz Bral, który wyreżyserował m.in. „Gusła”. „Agon” to adaptacja klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygony”. Ten spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 12 lat i dla dorosłych.

Jak informują organizatorzy „To podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy: konflikt moralności i ambicji, pieśń ducha w walce z materializmem. Spektakl ożywia przed współczesną publicznością starożytną tragedię Sofoklesa, stwarzając pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością przy jednoczesnym eksplorowaniu nowych metod aktorstwa i reżyserii”.

Ważna będzie również muzyka, za którą odpowiedzialny jest Jakub Lechki, bowiem spektakl przyjmie formę koncertu i to w dodatku koncertu rockowego. W obsadzie zobaczycie m.in. sam reżyser Grzegorz Bral, Alicja Bral, Eirini Amanatidou, Paweł Wydrzyński czy Dominik Kujawa.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE