piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraProśba Szpitala Uniwersyteckiego do mam, które karmią swoje dzieci piersią

Prośba Szpitala Uniwersyteckiego do mam, które karmią swoje dzieci piersią

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zgłosił się z prośbą do młodych mam, które karmią swoje dzieci piersią. W jednostce brakuje mleka, której jest niezbędne dla najmłodszych pacjentów.

Bank mleka zaczyna świecić pustkami, zostało już niecałe 10 litrów. Najmłodsi pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wypijają miesięcznie prawie 30 litrów mleka pochodzącego od młodych mam. W związku z tym poszukiwane są dawczynie mleka, które wesprą szpitalny bank.

Tylko w tym roku w Szpitalu Uniwersyteckim znalazło się aż 335 dzieci, które skorzystały z mleka znajdującego się w szpitalnym banku. Były to głównie wcześniaki. Mleko jest niezwykle potrzebne najmłodszym pacjentom, aby mogli szybciej dojść do zdrowia i lepiej się rozwijać.

Każda mama, która może pomóc i zabrać mleko, albo taka, która ma już duże zapasy mleka, proszona jest o zgłoszenie się do Szpitalu Uniwersyteckiego w godzinach 7:00-14:00 pod numery telefonu 68 300 07 63 lub 730 711 767.

Dawczynią może zostać każda mama w okresie laktacji, która chce oddać swoje mleko dla innych dzieci. Za oddane mleko nie są wypłacane żadne środki, to po prostu dobry uczynek na rzecz potrzebujących.

W okresie współpracy matki z Bankiem Mleka Kobiecego dawczyni nie może palić papierosów, pić alkoholu oraz dziennie wielu napojów z dużą ilością kofeiny (w tym kawy i herbaty), a także przyjmować niektórych leków i zażywać narkotyków.

Z kobietami, które zdecydują się oddać swoje mleko, zostanie przeprowadzony wywiad. Pytania będą dotyczyć trybu życia, historii zdrowia oraz przebytych chorób. Dawczynie zostaną także skierowane na badania obowiązkowe na HIV, kiłę i zapalenie wątroby typu B i C. Te choroby uniemożliwiają oddanie swojego mleka do banku.

Natomiast zgormadzone wcześniej mleko przez matki, które zdecydują się je oddać do Banku Mleka, zostanie poddane badaniom i następnie, jeśli nie będzie przeciwskazań, przekazane potrzebującym dzieciom.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE