niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrzystanki na ulicy Dworcowej zlikwidowane. Wracają poprzednie trasy autobusów

Przystanki na ulicy Dworcowej zlikwidowane. Wracają poprzednie trasy autobusów

W związku z zakończeniem prac budowlanych na ulicach Batorego i Kupieckiej przystanki zastępcze na ulicy Dworcowej zostały zlikwidowane. Zielonogórzanie będą mogli jeździć komunikacją miejską według zaktualizowanych rozkładów.

Od końca kwietnia zamknięty był odcinek ulicy Batorego (od ronda Anny Borchers do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego) oraz ulica Kupiecka. Trwały tam prace budowlane, które uniemożliwiały autobusom Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze jeździć stałymi trasami. Ruch na obydwu ulicach został wznowiony (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ) w środę, 8 listopada, a autobusy wracają na swoje dawne trasy dzień później.

Od czwartku, 9 listopada, w związku z zakończeniem prac budowalnych na wyżej wspomnianych ulicach, zostało przywrócone funkcjonowanie przestanków Batorego/Dworcowa i ZUS. Zlikwidowane zostały natomiast przystanki zastępcze znajdujące się na ulicy Dworcowej, czyli przystanek na żądanie Dworcowa/Ułańska oraz przystanek Dworcowa/Batorego.

Szczególną uwagę na zmiany kursowania autobusów powinni zwrócić mieszkańcy Zielonej Góry, którzy korzystają z linii o numerach 12, 19, 20 i 29. Rozkłady jazdy tych autobusów zostały zaktualizowane. Ponownie zatrzymują się one na przystankach Batorego/Dworcowa, ZUS oraz Centrum. W związku z tym zmieniły się godziny odjazdów z niektórych przystanków.

Jeszcze w środę, pomimo wznowienia ruchu samochodów na ulicach Batorego i Kupieckiej, dojazd autobusów MZK był niemożliwy. Przy obydwu przystankach Batorego/Dworcowa stały zaparkowane auta, które korzystały z wolnych miejsc powstały po zamknięciu dróg.

fot. Joanna Nawlicka

✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE