piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRuszyła rekrutacja wyjazdów w ramach Erasmus+ na semestr letni

Ruszyła rekrutacja wyjazdów w ramach Erasmus+ na semestr letni

Od 19 października do 31 października studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą złożyć wniosek o wyjazd za granicę na semestr letni w ramach programu Erasmus+. Prowadzona jest także rekrutacja wyjazdów na praktyki.

Chętni studenci do studiowania za granicą w semestrze letnim 2023/2024 mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową erasmus.uz.zgora.pl. Termin składania zgłoszeń kończy się 31 października. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyjazdem, ale ma jakieś pytania z tym związane, może wybrać się na specjalne spotkanie organizowane na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Już w czwartek, 26 października, w godzinach 11:30-13:00 w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się specjalne spotkanie w sprawie wyjazdów na studia i staże w semestrze letnim. Studenci i studentki, którzy mają wątpliwości związane z programem lub chcieliby poznać szczegóły, mogą pójść na spotkanie i wszystkiego się dowiedzieć.

Warto pamiętać, że chętni na wyjazd na studia zagraniczne muszą posiadać status studenta oraz mieć zaświadczenie potwierdzające znajomość języka obcego na poziomie B1 lub B2 (w zależności od wybranej uczelni).

Dodatkowo można też zapisywać się na wyjazdy zagraniczne w celu odbycia praktyk. Ta rekrutacja trwa ciągle, dopóki nie wyczerpią się środki finansowe. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej erasmus.uz.zgora.pl. Wyjazdy na praktyki trwają od 2 miesięcy do roku i trzeba wypracować 30 godzin tygodniowo.

Program Erasmus+ to wielka szansa dla studentów i studentek na poznawanie nowych krajów oraz naukę języków obcych. To także okazja do nawiązywania nowych przyjaźni za granicą i zdobywania pewności siebie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE