piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraStudenci będą jeździć MZK za darmo. Powstanie też bilet 60-minutowy

Studenci będą jeździć MZK za darmo. Powstanie też bilet 60-minutowy

Nadzwyczajna sesja rady miasta Zielona Góra przyniosła istotne zmiany w systemie komunikacji miejskiej. Zielonogórscy radni jednogłośnie przegłosowali wprowadzenie 60-minutowych biletów oraz darmowych przejazdów dla wszystkich studentów, co ma znaczący wpływ na rozwój infrastruktury miejskiej oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

Decyzja o wprowadzeniu darmowych przejazdów dla studentów oraz biletów 60-minutowych jest częścią ciągłych starań władz miasta mających na celu unowocześnienie i ułatwienie korzystania z miejskiej komunikacji. Radny Robert Górski podkreślił, że celem tych zmian jest uczynienie komunikacji miejskiej jeszcze bardziej atrakcyjną dla wszystkich mieszkańców.

Po pierwszym głosowaniu radnych miasta, którzy opowiedzieli się za tym projektem, konieczne były rozmowy ze związkami zawodowymi. Wszystko potoczyło się zgodnie z planem, a związki zawodowe wyraziły pozytywną opinię. W związku z tym podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta pod koniec lutego odbyło się drugie głosowanie i sprawa jest już jasna. Będą darmowe przejazdy dla studentów.

Prezydent Janusz Kubicki wyraził dumę z miejskiej komunikacji, zaznaczając, że wprowadzone zmiany są elementem strategii rozwoju miasta. Darmowe przejazdy dla studentów mają przyciągnąć młodych ludzi do Zielonej Góry, tworząc perspektywę dla nich na związek z miastem na dłuższą metę. Radny Górski zauważył również, że wprowadzenie darmowych przejazdów może przekonać studentów do pozostania w Zielonej Górze na stałe. Brak opłat za bilety może zmienić preferencje ekonomiczne, zachęcając do korzystania z komunikacji zbiorowej, co z kolei przynosi korzyści środowiskowe i poprawia ruch drogowy.

Zielona Góra stawia na nowoczesną i przyjazną komunikację miejską

Ważnym elementem nowych zmian jest także bilet 60-minutowy, który ułatwi mieszkańcom przesiadki i uczyni podróże bardziej ekonomicznymi. Dzięki niemu podróżujący będą mogli skorzystać z różnych linii bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów za każdorazową zmianę autobusu.

Pytanie, kiedy nowe rozwiązania wejdą w życie, pozostaje otwarte. Radni przewidują, że będzie to możliwe w ciągu od 2 do 3 tygodni, czyli w chwili, gdy zostanie opublikowana uchwała w tej sprawie przez wojewodę.

Wprowadzenie darmowych przejazdów dla studentów oraz biletów 60-minutowych to ważny krok w rozwoju Zielonej Góry jako nowoczesnego i przyjaznego miasta. Te zmiany nie tylko ułatwią życie mieszkańcom, ale także przyczynią się do poprawy środowiska i ruchu drogowego, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE