niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraŚwiatowy Dzień Dinozaura także w Zielonej Górze

Światowy Dzień Dinozaura także w Zielonej Górze

24 i 25 lutego to szczególne dni dla miłośników dinozaurów, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. To idealna okazja, by zgłębić tajemnice i fascynujące historie tych prehistorycznych stworzeń, które kiedyś władały naszą planetą. Centrum Nauki Keplera serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych wydarzeniach zorganizowanych z myślą o tym święcie.

Impreza, przygotowana przez specjalistów Centrum Nauki Keplera, oferuje bogaty program dla wszystkich odwiedzających Centrum Przyrodnicze. Dla przybywających gości przygotowano wiele atrakcji, aby wcielić ich w fascynujący świat dinozaurów.

Przez oba dni obchodów planowanych jest 5 tur zwiedzania, każda dla z grup może liczyć maksymalnie 150 osób. Rozpoczynają się one o godzinie 9:00 i trwają do 17:45. Jedna grupa będzie zwiedzać centrum przyrodnicze przez półtorej godziny. Następna grupa rozpoczyna zwiedzanie po 15 minutowej przerwie.

Już na starcie, w holu Centrum Przyrodniczego, odwiedzających przywitają olbrzymie figury dinozaurów, które stanowią doskonałe tło dla pamiątkowych fotografii. Dla tych, którzy chcą uwiecznić te magiczne chwile, przygotowano również specjalną ramkę fotograficzną. W trakcie zwiedzania ekspozycji i uczestnictwa w specjalnie przygotowanych aktywnościach, gości zabawi maskotka – Dinozaur, który ożywi atmosferę wydarzenia.

Impreza oferuje wiele stanowisk tematycznych, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich znajdują się:

  • „Świat Gadów”: Centrum Przyrodnicze stanie się areną pokazu terraryjnych gatunków gadów, takich jak węże i jaszczurki.
  • „Dinozaurowe Koło Fortuny”: Quiz z nagrodami, który sprawdzi wiedzę uczestników o dinozaurach.
  • „Dino-Witraże”: Możliwość wykonania własnego witraża z tematyką dinozaurów.
  • „Balonowe Dinozaury”: Tworzenie fantastycznych dinozaurów z balonów.
  • „Wyścig z Dino-Robo-Zaurami”: Uczestnicy rywalizują małymi robotami na torze wyścigowym inspirowanym lasem jurajskim.
  • „Powrót do Świata Dinozaurów”: Uczestnicy będą mieć możliwość stworzenia wielkoformatowych kolaży z dinozaurami.

Bilety na wydarzenie można zakupić zarówno online, na stronie bilety.centrumnaukikeplera.pl, jak i w kasie Centrum Przyrodniczego. Organizatorzy proszą o możliwość posiadania biletów w formie papierowej, aby ułatwić zarządzanie wejściami.

Światowy Dzień Dinozaura w CNK CP obiecuje niezapomniane przeżycia dla całych rodzin. To doskonała okazja, by zanurzyć się w fascynującym świecie prehistorycznych gigantów i zgłębić tajemnice dawnych epok. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które połączy naukę z zabawą i odkrywaniem!


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE