poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinGroził bronią gazową i porwaniem dzieci

Groził bronią gazową i porwaniem dzieci

35-latek groził innemu mężczyźnie bronią gazową oraz porwaniem dzieci, by zmusić go do określonego zachowania. W momencie zatrzymania napastnik posiadał przy sobie nielegalnie amunicję i amfetaminę.

Dyżurny świebodzińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o groźbach z użyciem broni w jednej z miejscowości pod Świebodzinem. Z przekazanych informacji wynikało, że napastnik groził innemu mężczyźnie bronią i porwaniem jego dzieci. Zajście to miało miejsce w środę (12 stycznia) wieczorem. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol interwencyjny i ruchu drogowego.

Osoba zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że agresywny mężczyzna odjechał białym pojazdem typu SUV. Po zatrzymaniu okazało się że za kierownicą siedział 35-latek, który zachowywał się bardzo niespokojnie. Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego z policjantami, nie wykonywał ich poleceń oraz nie potrafił spójnie odpowiadać na pytania. Pomimo wielu wezwań odmówił opuszczenia pojazdu, w związku z czym został przez mundurowych wyciągnięty z niego siłowo, a następnie obezwładniony. W samochodzie policjanci ujawnili broń gazową, amunicję oraz amfetaminę. Okazało się, że samochód, którym podróżował został ukradziony w powiecie zielonogórskim. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd i ujawnione przy nim przedmioty zabezpieczone.

35-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania amunicji, zmuszania innej osoby do określonego zachowania, posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich działaniem. Dodatkowo prowadzone jest także oddzielne postępowanie dotyczące utracenia pojazdu, którym podróżował.

___________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
2.8 ° C
4.3 °
2.8 °
93 %
2.3kmh
100 %
pon.
3 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE