sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinKoncert muzyki klasycznej

Koncert muzyki klasycznej

W Świebodzinie, odbędzie się niezwykły koncert muzyki klasycznej w wykonaniu niezwykłego duetu Kirył Keduk – fortepian i Luba Soloduhina – skrzypce.

W programie usłyszymy:
-Alfred Schnittke – Suita w dawnym stylu
-Johannes Brahms – Scherzo z sonaty F-A-E
-Antonín Dvořák – Pieśń „My mother taught me” z cyklu „Cygańskie melodie”
-Fryderyk Chopin – Scherzo b-moll op. 31
-Fryderyk Chopin – Nokturn Es-dur op. 9
-Arvo Pärt – Nokturn cis-moll op. posth.

Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie?

Wydarzenie będzie miało miejsce 1 marca (wtorek) w sali widowiskowej Domu Kultury w Świebodzinie.

O której godzinie?

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Jaka jest cena biletu?

Wstęp jest bezpłatny – biletowany. Darmowe wejściówki do odbioru od 22 lutego w sekretariacie ŚDK.

Kim są artyści?

Fratres Kirył Keduk – urodził się w Grodnie na Białorusi, w rodzinie o polskich korzeniach, gdzie też rozpoczął edukację muzyczną. Następnie kształcił się w Gdańsku pod kierownictwem prof. Waldemara Wojtala w Szkole Muz. I i II stopnia, by w jego klasie ukończyć Gdańską Akademię Muzyczną . Następnie studia kontynuował w Accademia Pianistica Internazionale w Imoli (Włochy), współpracując z Borisem Petrushanskym oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, tam uzyskał dyplom w klasie prof. Piotra Palecznego. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe “International Artist Diploma” pod kier. Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze. Należy wspomnieć również, że jest zwycięzcą kilkunastu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. Konkursu im. Vladimira Horowitza w Kijowie oraz „James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze. W roku 2009 zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Kissinger KlavierOlymp” w Bad Kissingen. Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz w Japonii. Występował ze znakomitymi orkiestrami, jak Russian National Philharmonic, Liverpool Philharmonic, Sicilian Symphony, National Philharmonic of Ukraine, National Chamber Orchestra of Belarus, Orchestra Internazionale d’Italia; także z orkiestrami w filharmoniach w Krakowie, w Bałtyckiej w Gdańsku, Pomorskiej w Bydgoszczy, w Szczecinie i in. Za osiągnięcia artystyczne został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. Nagrał płytę zatytułowaną „My Polish Diary” dla amerykańskiej wytwórni „Delos”. W roku 2013 zainicjował oraz stworzył międzynarodowy festiwal muzyczny “TyzenHouse” w rodzinnym Grodnie na Białorusi.

Luba Soloduhina urodziła się w Grodnie w rodzinie muzyków. Naukę gry rozpoczęła w klasie Wiktora Gildiuka w wieku 6 lat. W 2007 roku, po ukończeniu Liceum przy Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku, rozpoczęła studia w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym w klasie prof. W. Iwanowa. Jest laureatką międzynarodowych konkursów w nominacjach solowych i zespołowych. Koncertuje jako solistka z orkiestrami Białorusi, Rosji, Niemiec oraz Francji. Jako kameralistka wielokrotnie występowała na prestiżowym Festiwalu Olega Kagana z takimi partnerami jak Natalia Gutman, Alexander Buzlov, Dmitry Kaprin. Trzykrotnie brała udział jako koncertmistrz orkiestry i solistka na międzynarodowym festiwalu muzycznym Collegium Musicum w Niemczech, współpracując z takimi muzykami jak Eva Bindere oraz Junger Weber. Od 2011 roku była artystką Orkiestry GASK Russia pod dyrekcją Valery’ego Polyansky’ego, z którą wielokrotnie koncertowała w Europie, a także w USA i Japonii. Była gościem cyklu koncertów „Dyryguje i opowiada Gennady Rozhdestvensky”, gdzie występowała jako kameralistka z A. Rozhdestvensky’m oraz z kwartetem solistów Capelli. Jest również członkiem (również występując jako koncertmistrz) zespołu solistów Konserwatorium Rosyjskie pod dyrekcją Nikołaja Chondzińskiego. Prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną.

_____________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
11.8 ° C
12.1 °
11.8 °
71 %
5.8kmh
84 %
sob.
11 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE