sobota, 3 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPolicjanci odzyskali SUVa za 70 tys. zł

Policjanci odzyskali SUVa za 70 tys. zł

Świebodzińscy policjanci dzięki dociekliwości doprowadzili do odzyskania skradzionego na terenie Niemiec SUVa. 32-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Świebodzińscy funkcjonariusze zostali skierowani na kradzież sklepową do jednego z marketów. W trakcie interwencji mężczyzna denerwował się, a przedstawiana przez niego wersja zdarzeń nie była spójna. W wyniku kontroli osobistej ujawniono przy nim kluczyki od dwóch pojazdów.

32-latek nie chciał wskazać, gdzie one stoją. Podejrzewając, że są tam przedmioty z kradzieży, funkcjonariusze sprawdzili przyległe ulice i przy pomocy nadajników w pilotach kluczyków ustalili, gdzie zaparkowano auta. W pierwszym z nich znaleźli utraconą na terenie Polski tablicę rejestracyjną. Drugie auto okazało się być utracone na terenie Niemiec w dniu 15 listopada. Był to SUV o wartości ponad 70 tysięcy złotych.

Numer VIN był przerobiony, znaleziono także nowe naklejki znamionowe z przerobionymi numerami. 32-letni obywatel Rosji, został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina Sąd Rejonowy w Świebodzinie wydał postanowienie o areszcie na 3 miesiące. W związku z przerabianiem znaków identyfikacyjnych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za paserstwo kara pozbawienia wolności do lat 5.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
-0.2 ° C
0.4 °
-0.2 °
84 %
3.2kmh
78 %
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE