piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPomoc dla osób uciekających przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie

Pomoc dla osób uciekających przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności.

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. Dodatkowo wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej, dotyczy to również obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

Osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek.

Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu.

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie ua.gov.pl.

___________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
pochmurnie
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1.9kmh
23 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE