sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPrzy ulicy Akacjowej w Świebodzinie powstaje nowe przedszkole!

Przy ulicy Akacjowej w Świebodzinie powstaje nowe przedszkole!

Placówka ma spełniać najnowocześniejsze standardy. Każda z grup będzie miała swoją, odrębną salę, oprócz tego będzie wielofunkcyjna sala gimnastyczna, a także pomieszczenia do zajęć logopedycznych.

Powstanie naprawdę nowoczesny obiekt, wyposażony również panele fotowoltaiczne. W planach mają powstać osobne sale dla każdej z grup przedszkolnych, a ponadto sala gimnastyczna oraz pomieszczenie do zajęć logopedycznych.

Ma być nowocześnie i bardzo wygodnie. Nowy budynek zapowiada się imponująco. Będzie parterowy, a wokół niego zaplanowano dużo zieleni i place zabaw, które będą strefowane tak, by mogły z nich korzystać i dzieci z grup przedszkolnych, i żłobkowych.

To będzie obiekt spełniający standardy XXI wieku. Cały obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2022 roku. Nabór ruszy prawdopodobnie jeszcze tego roku, wszystko w zależności od postępów prac.

Koszty całej inwestycji to około 14 – 15 milionów złotych, a łączne dofinansowanie z różnych źródeł wyniesie około siedmiu milionów. Na budowę części żłobkowej z Rządowego Programu „Maluch+” gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie ok 1,8 mln zł.

Cała inwestycja (budowa żłobka oraz przedszkola) finansowana jest także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (w kwocie 4 187 803 zł).

Ponadto dzięki środkom unijnym placówka zostanie wyposażona w meble i zabawki, z tych środków zostanie także wypłacone wynagrodzenie dla opiekunów. Z Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020 gmina otrzymała dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc żłobkowych. Projektantem nowej placówki jest PL+ Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą LK Inwest Sp. z o.o.

______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
11.8 ° C
12.1 °
11.8 °
71 %
5.8kmh
84 %
sob.
11 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE