czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinTrzy wypadki rowerowe jednego dnia

Trzy wypadki rowerowe jednego dnia

Troje rannych rowerzystów, w trzech zdarzeniach drogowych na terenie powiatu świebodzińskiego 3 czerwca. Bez względu na przyczynę i to, kto zawinił w zdarzeniu, to właśnie oni ponieśli obrażenia, kwalifikujące te zdarzenia jako wypadki drogowe i trafili do szpitali.

Zdarzenie pierwsze

Miało miejsce na drodze krajowej numer 92 pomiędzy miejscowościami Rzeczyca – Myszęcin. Z nieustalonej na tę chwilę przyczyny, 67-latek jadący rowerem skręcił w lewo i uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego, który go wyprzedzał. Kierujący rowerem trafił szpitala z obrażeniami kwalifikującymi zdarzenie jako wypadek drogowy.

Zdarzenie drugie

Miało miejsce również na trasie krajowej numer 92, pomiędzy miejscowościami Mostki – Bucze. Tam 69-letni kierujący pojazdem osobowym, wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 53-letniemu rowerzyście. Również w tym przypadku obrażenia odniesione przez rowerzystę kwalifikują zdarzenie jako wypadek drogowy. W obu zdarzeniach wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Zdarzenie trzecie

Miało miejsce w miejscowości Szczaniec, 64-letni kierujący z nieznanej przyczyny przewrócił się i wpadł pod przyczepę z zestawu pojazdów prowadzonych przez 34-latka. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna był trzeźwy, kierującemu rowerem pobrano krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości. Również on trafił do szpitala z obrażeniami kwalifikującymi zdarzenie na wypadek drogowy.

We wszystkich trzech zdarzeniach, bez względu na to kto ponosi winę za zdarzenie, to właśnie rowerzyści odnieśli obrażenia. Dlatego też zarówno do nich jak i do kierujących pojazdami mechanicznymi zwracamy się z prośbą, by wzajemnie szanować się na drodze i prowadzić pojazdy zgodnie z przepisami dla własnego bezpieczeństwa.

_______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
93 %
4.6kmh
100 %
czw.
20 °
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE